PENB | Štítek | Průkaz Energetické Náročnosti Budov | bytu


Energetické úspory - úspory energií

Energetických, potažmo finančních úspor lze dosáhnout v několika rovinách:

 

Snížení potřeby energie na vytápění lze docílit omezením tepelných prostupů obálkou objektu (podlaha, stěny, okna, strop / střecha), zvýšením efektivity přeměny a využití dodávané energie na teplo (kotle, rozvody tepla, rekuperace, tepelná čerpadla, FVE apod.).

 

Nákladově a realizačně náročnější opatření, ale s nejvyšším účinkem je zvýšit tepelně – izolační schopnost obvodových stěn (zateplení) a oken (náhrada za izolační 3-skla). Mezi méně nákladné a realizačně náročné opatření s často výrazným efektem patří zvýšit tepelnou izolaci v půdních nebo střešních konstrukcích. Nízkonákladové opatření je např. seřízení a přetěsnění oken, beznákladové - snížení pokojové teploty. V jakémkoliv tomto opatření je však nutné brát ohled nejen na úspory energií, ale i na změnu klimatických podmínek, které s tím velmi úzce souvisí a často způsobují degradaci stavby a zdravotní problémy.

 

Snížení potřeby energie na ohřev vody je možné opět zvýšením efektivity přeměny, nebo dodaním energie z vlastních zdrojů – fotovoltaické elektrárny, termické systémy pro ohřev vody a další moderní technologie.

 

Efektivnějšími elektrickými spotřebiči, které tvoří významnou část energetické potřeby (sporák, lednice, pračka, myčka a další menší spotřebiče). V tomto směru je vhodné nahradit starší neefektivní a energeticky náročné elektrické spotřebiče za moderní, s označením alespoň A++.

 

Osvětlení je již v rovině úspory energií jednoduché. Velkou většinu klasických wolframových žárovek se vyplatí nahradit mimořádně úspornými LED svítidly. Jednoduchým výpočtem s ohledem na pořizovací cenu, délku životnosti a spotřebu elektrické energie lze dokázat rychlou návratnost.

 

Volbou tarifu (jističe) a dodavatele energií

 

Nejenom, že dokážeme snížit Vaše pravidelné platby dodavatelům energií a tím směrovat k energetické nezávislosti, ale zároveň se budete v širším kontextu chovat ohleduplněji k naší přírodě.

Energetické úspory a efektivita využití jsou způsoby k omezení spotřeby, tím šetříme i přírodní zdroje a zároveň se snižuje produkce oxidu uhličitého a dalších jedovatých emisí. Moderní člověk chápe spalování fosilních paliv jako přežitek a je proto třeba ekonomicky smysluplnými kroky měnit tuto realitu.

Úspora energie a šetrnost je pro každého jedince tím nejjednodušším a zároveň efektivním způsobem ohleduplného přístupu k naší přírodě, planetě a hlavně budoucím generacím.

 

 

 

Klíčová slova, pod kterými nás zákazníci nejčastěji hledají:

Termovizní měření - TERMOVIZE

Průkaz energetické náročnosti budov - PENB

Fotovoltaické elektrárny - SERVIS

Tvorba webových stránek, Absolutus.cz | A |

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. INFORMACE