PENB | Štítek | Průkaz Energetické Náročnosti Budov | bytu


ZDRAVÉ KLIMATICKÉ PODMÍNKY

KLIMA

Při výstavbě a rekonstrukcích budov s cílem nízké energetické náročnosti je často opomíjeno zdravé prostředí pro obyvatele. Například starší okna sice způsobovaly vlivem netěsností výrazné tepelné ztráty, ale zároveň vedly k přirozené výměně vzduchu. Výměnou za izolační (2-skla, 3-skla) dojde k výraznému omezení tepelných ztrát, ale často za cenu nezdravého prostředí.

 

Životní prostředí domácností je specifické mikroklima. Vzduch v nevětraných prostorech je násobně znečištěnější a toxičtější než ovzduší ve volné přírodě.

 

Nejvíce problémů způsobují bakterie, viry a plísně, zvířecí alergeny a tabákový kouř. Těmto patogenům se daří především v místech s nízkou koncentrací kyslíku a vysokou relativní vlhkostí.

 

Odborné studie odhalili tzv. syndrom nezdravých budov (SBS - Sick Building Syndrome). Zdravotní potíže se objevují po krátké době, ale i po působení tohoto prostředí za několik let. Bezprostřední příznaky: drážděním očí, nosu a krku, bolestmi hlavy, teplotami, závratěmi, úzkostí, alergickými reakcemi, kýcháním a únavou. Dlouhodobé účinky mohou být příčinou astmatu, hypersenzitivity, alergií, chronických chřipek, srdečních chorob.

 

 

Rádi Vám v souvislosti s touto problematikou poradíme a poskytneme nezbytné či doplňující informace:

 

KONTAKT 

 

 

  

   Termovizní měření:         Tepelný komfort:         Nová zelená úsporám:    Průkazy budov (PENB):

04  06  02  01

 

Tvorba webových stránek, Absolutus.cz | A |

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. INFORMACE