PENB | Štítek | Průkaz Energetické Náročnosti Budov | bytu


Tepelný komfort, kondenzace vlhkosti (růst plísní)

Měření teploty, vlhkosti a oxidu uhličitého

Při výstavbě a rekonstrukcích budov s cílem nízké energetické náročnosti je často opomíjeno zdravé prostředí pro obyvatele. Například starší okna sice způsobovaly vlivem netěsností výrazné tepelné ztráty, ale zároveň vedly k přirozené výměně vzduchu. Výměnou za izolační (2-skla, 3-skla) dojde k výraznému omezení tepelných ztrát, ale často za cenu nezdravého prostředí.

 

Životní prostředí domácností je specifické mikroklima. Vzduch v nevětraných prostorech je násobně znečištěnější a toxičtější než ovzduší ve volné přírodě.

 

 

open window

 

 

Nejvíce problémů způsobují bakterie, viry a plísně, zvířecí alergeny a tabákový kouř. Těmto patogenům se daří především v místech s nízkou koncentrací kyslíku a vysokou relativní vlhkostí.

 

Odborné studie odhalili tzv. syndrom nezdravých budov (SBS - Sick Building Syndrome). Zdravotní potíže se objevují po krátké době, ale i po působení tohoto prostředí za několik let. Bezprostřední příznaky: drážděním očí, nosu a krku, bolestmi hlavy, teplotami, závratěmi, úzkostí, alergickými reakcemi, kýcháním a únavou. Dlouhodobé účinky mohou být příčinou astmatu, hypersenzitivity, alergií, chronických chřipek, srdečních chorob.

 

 

Plísním se nejlépe daří v chladných koutech se slabou cirkulací vzduchu:

alergenní plíseň

 

Pomocí termovizní kamery, atmosférických sond a výpočtů odhalíme riziková místa a navrhneme soubor protiopatření.

 

 

Rádi Vám v této souvislosti pomůžeme, poradíme a poskytneme nezbytné či doplňující informace:

 

KONTAKT 

 

  

 

Průkazy budov (PENB):          Termovizní měření:       Nová zelená úsporám:      Elektrická energie:

 

01     04     02     08

Tvorba webových stránek, Absolutus.cz | A |

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. INFORMACE