PENB | Štítek | Průkaz Energetické Náročnosti Budov | bytu


FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY - výstavba

FVE Drhv.jpg

 

Fotovoltaická elektrárna (FVE), nebo-li solární elektrárna, umožňuje přeměnu slunečního záření na elektrickou energii. Fotovoltaické moduly vyrobí stejnosměrnou proud a střídač ho přemění na střídavý, který už je ve většině domácností a dalších budovách využitelný. Jedná se tak o elektřinu, kterou si vyrobíte sami, nemusíte za ní nikomu platit a její výroba je ohleduplná k životnímu prostředí. Takto vyrobená elektřina přináší finanční úspory, které jinak putují stávajícímu dodavateli elektrické energie za odběry z distribuční soustavy. Konkrétní podobu a parametry fotovoltaické elektrárny vždy sestavujeme na míru. Vlastnosti navržené elektrárny určuje energetická potřeba (vytápění, ohřev vody, elektrické spotřebiče, osvětlení), reálná spotřeba během roku, dále možnosti instalovaného výkonu (plocha a sklon střechy) atp.

 

Fotovoltaická elektrárny však nemusí mít pro každý objekt vždy ekonomický smysl, proto je potřeba konkrétní představy důkladně probrat a až na jejich základě navrhnout optimální řešení energetických úspor.

 

S ohledem na uvedené vlastnosti objektu a jeho užívání, pak případně navrhujeme fotovoltaickou elektrárnu na míru, tak aby splnila očekávané požadavky a zároveň se zbytečně nezvyšovala vstupní investice. Pro výstavbu fotovoltaických elektráren používáme jen zkušenostmi prověřené komponenty (FV panely, střídače, baterie atp.)

 

 

Základní typy FVE jsou:

FVE pro přímý ohřev vody

FVE pro vlastní spotřebu (a ohřev vody)

FVE pro vlastní spotřebu s akumulací (hybridní)

 

 

Základní sestavy a jejich orientační ceny jsou uvedeny zde:

FVE 1.8 TV

FVE 3.0 VS

FVE 3.6 AKU

 

 

Samozřejmostí jsou základní, ale i specializované servisní služby - termovizní měření FV panelů, elektrorozvodů a výkonové zkoušky elektráren, včetně měření V-A (volt-ampérových) charakteristik stringů i jednotlivých FV panelů. Na základě hlubších analýz lze případné výkonové odchylky uplatnit na výrobci, nebo dodavateli FV komponent.

 

více..

 

 

Tvorba webových stránek, Absolutus.cz | A |

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. INFORMACE